Biblioteka w roku szkolnym 2020/2021

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA obowiązująca w bibliotece szkolnej w okresie pandemii koronawirusa COVID-19 (pobierz)

GODZINY WYPOŻYCZEŃ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

PONIEDZIAŁEK      8.00-15.00

WTOREK                9.30-15.00

ŚRODA                   8.00-15.00

CZWARTEK           8.00-15.00

PIĄTEK                  8.00-13.00

(W PIĄTKI ZAPRASZAMY TYLKO PO LEKTURY)

INFORMACJE BIBLIOTECZNE

DOTYCZĄCE ZWROTU PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK BIBLIOTECZNYCH

w roku szkolnym 2019/2020

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski we współpracy z biblioteką, uczniowie z klas starszych przygotowali piękne zakładki do książek.

Dzieci z klas trzecich ze świetlicy „Sówki” przygotowały pracę plastyczną na podstawie obrazu Wojciecha Kossaka „Marszałek Józef Piłsudski na Kasztance”. Uczniowie dowiedzieli się, co oznacza nazwa „malarstwo batalistyczne” oraz co to jest perspektywa.

Oryginał możemy oglądać na wystawie czasowej pt.:

„Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918”

w Muzeum Narodowym do 17 marca 2019 roku.

W październiku odbyły się spotkania z dziećmi z oddziałów przedszkolnych z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Nasi najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się o historii powstania tej postaci, mogli posłuchać fragmentów książki A.A. Milne.

A czy wiecie, że inicjały A.A. przed nazwiskiem pisarza to jego imiona Alan
Alexander?smiley

Po zajęciach czytelniczych, przy pomocy uczniów ze starszych klas, najmłodsi czytelnicy z oddziałów przedszkolnych wykonali piękne prace plastyczne smiley

W listopadzie z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka gościła na zajęciach czytelniczych uczniów z klas I – III. Dzieci wysłuchały fragmentów książek, w których była mowa o zabawkach…i nie tylko… Jedną z książek była „Groszka  - Piesek, który chciał mieć dziewczynkę”.
Prawda, jaki śmieszny i trochę przewrotny tytuł? Przecież to my ludzie chcemy mieć zwierzęta, a tu proszę…wink

Dzieci z klas młodszych razem ze swoimi przytulankami odwiedziły bibliotekę, aby spotkać się z literackimi zabawkami.

Poprzez słuchanie literatury dziecięcej uczniowie kształtowali poczucie konieczności poszanowania zabawek i książek oraz rozwijali umiejętność uważnego słuchania.

Od października odbywają się spotkania biblioteczne. Uczniowie przypominali sobie o zasadach wypożyczania książek i korzystania z czytelni.

Spróbujcie sobie jeszcze raz je przypomnieć:

• jeżeli przychodzicie do biblioteki z książką lub bez niej, podejdźcie najpierw do nas;
  • książki możecie oglądać i wybrać sami, a my doradzimy książkę, która będzie zgodna z Waszymi zainteresowaniami i odpowiednia dla Waszego wieku;
  • jeżeli oglądacie książkę i chcecie ją odłożyć na półkę, pamiętajcie, aby odłożyć ją na to samo miejsce tak, aby był widoczny grzbiet książki;
  • kiedy wybierzecie książkę, pamiętajcie że są w nich karty, więc nie zapomnijcie o podejściu do nas, abyśmy je wyjęły;
  • w bibliotece jesteśmy cicho tak, aby nie przeszkadzać innym uczniom, którzy czytają lub przygotowują się do zajęć;
  • pamiętajcie o uśmiechu i „dzień dobry” oraz o „dziękuję” i „do widzenia”.smiley

Po rozmowie czytelnicy słuchali fragmentów książek z literatury dziecięcej lub młodzieżowej.

Cyprian wita nowych czytelnikówsmiley

W październiku odbyły się uroczyste spotkania dla klas pierwszych, podczas których uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.
Dzieci zachęcał, razem z p. Elżbietą i p. Agatą, rezydent naszej biblioteki -
bielik Cyprian.

Przyłapany na czytaniu wink

Zapraszamy do BIBLIOTEKI,
w której proponujemy nowości czytelnicze
smiley

Możecie je zobaczyć na wystawce w gablocie

i poprosić o wypożyczeniesmiley

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników na niecodzienne

WYPOŻYCZANIA CZWARTKOWE

W każdy czwartek biblioteka szkolna zaprasza na specjalne „wypożyczania czwartkowe”. Tego dnia, aby wypożyczyć lub zwrócić książkę czytelnik powinien wykonać określone zadanie. Informacja z treścią zadania powieszona jest przed wejściem do biblioteki, w kąciku mola książkowego na I piętrze i w szatni. Zadania mają treści edukacyjne, wychowawcze, integracyjne
i rozrywkowe. Zapoznaj się z ich treścią i przyjdź do biblioteki na niecodzienne wypożyczania.
                                                   Miłej zabawy i do zobaczenia (nie tylko w czwartki)!!!smiley