Klasa 7a i 7d na zielonej szkole w Beskidzie Niskim
Zapraszamy do galerii.
Siódmoklasiści na zajęciach Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej
Wydaje się to bardzo proste i oczywiste – trzeba reagować w sytuacjach zagrażających życiu drugiego człowieka. Każdy przytaknie i potwierdzi swoją gotowość do ratowania. Nie każdy jednak w chwili rzeczywistego zagrożenia będzie wiedział, co ma zrobić – od czego zacząć i czy w ogóle cokolwiek zaczynać, jak podejść, czego użyć, jak ocenić, co się mogło stać i sprawdzić funkcje życiowe, jak wzywać pomocy.
Aby poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy uczestnicy koła biologicznego udali się wraz z opiekunem na zajęcia prowadzone przez Młodzieżową Drużynę Ratowniczą do Szkoły Podstawowej nr 379 na ul. Turmonckiej 2.
Uczniowie koła biologicznego mieli okazję nie tylko dowiedzieć się jak wykonać masaż serca, czy sztuczne oddychanie, ale także jak należy postępować w przypadku krwawień, złamań i innych urazów. Podczas ćwiczeń praktycznych mogli samodzielnie poćwiczyć zaprezentowane zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Należy ich pochwalić, bo w czasie zajęć wykazali się rozległą wiedzą z anatomii i fizjologii człowieka.
Zapraszamy do fotogalerii.
Niezwykła lekcja anatomii „Serce bez tajemnic”.
Skalpel, rękawiczki i biały fartuch - tyle potrzeba, aby poznać tajniki budowy serca. Uczniowie klas siódmych uczęszczający na zajęcia koła biologicznego niczym prawdziwi chirurdzy, zaopatrzeni w niezbędne narzędzia mogli zapoznać się z poszczególnymi elementami budowy serca ssaków, opisanymi wcześniej w podręczniku. Każdy mógł zobaczyć i wskazać części serca, zastawki czy naczynia wieńcowe. Wychodząc z zajęć z bijącym z przerażenia sercem stwierdzili, że warsztaty z prawdziwym eksponatem pozwalają na dokładne poznanie tego narządu.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Projekt „Trzymaj formę” w klasach siódmych
Celem projektu realizowanego przez klasy siódme było kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży, promocja aktywnego stylu życia, pogłębianie wiedzy związanej z prawidłowym żywieniem i gospodarowaniem żywnością oraz dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.
W ramach projektu uczniowie w grupach realizowali następujące zadania:
Dobra współpraca zespołowa, nutka humoru, pomysłowość i kreatywność oraz ogromna staranność to walory tych projektów.
Brawo uczniowie klas siódmych!!!
Koordynator projektu: Wioletta Bodecka
Zapraszamy do galerii.
12.04.2018 r. klasa 7b uczestniczyła w lekcji biologii pt.: "Gady" w wyjątkowym miejscu, jakim jest ZOO.
Uczniowie mogli obejrzeć i wziąć do rąk: żółwie, jaszczurkę i węża. Wykazali się dużą wiedzą i chętnie zadawali pytania prowadzącym. Po zajęciach "odwiedzili" innych mieszkańców ogrodu zoologicznego. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się małpy oraz stawonogi.
Zapraszamy do galerii.
10 kwietnia 2018r. klasa 7c wybrała się na wycieczkę na stadion Legii.
Obejrzeliśmy muzeum z pucharami klubu, sale poświęcone legendarnym graczom: Kazimierzowi Deynie i Lucjanowi Brychczemu. Następnie udaliśmy się obejrzeć wszystkie ciekawe miejsca na stadionie: sektor koło "Żylety", byliśmy w loży prasowej i komentatorskiej, spotkaliśmy maskotkę klubu - misia Kazika, uczestniczyliśmy w konferencji prasowej, widzieliśmy szatnie gości, wybiegliśmy (no prawie) na murawę stadionu i zasiedliśmy na miejscach zawodników i trenerów.
Oto relacja zdjęciowa! Zapraszamy do galerii.
26.03.2018r. został przedstawiony przez klasy VII
projekt "Historia w obrazach Jana Matejki".
Zapraszamy do galerii.
Nasza szkoła zakwalifikowała się do warszawskiego programu „WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki – czyli SeNS wspierania uzdolnionych".
Podstawowym celem programu jest wzmacnianie współpracy szkół z instytucjami, poprzez wykorzystanie ich potencjału do rozwoju uczniów i nauczycieli. W ramach projektu grupa uczniów klas siódmych bierze udział w cyklu 3 warsztatów, w czasie których m.in.:
Pierwsze warsztaty na wystawie "Dzikość serca" odbyły się 20.03.2018r.
Zapraszamy do galerii.
13.02.2018r. klasa 7b była na wycieczce w Centrum Kopernika.
Klasa została podzielona na dwa zespoły, które uczestniczyły w zajęciach w laboratorium robotyki i laboratorium fizycznym. Następnie w małych grupkach "zmagali się" z różnymi zadaniami. Dużym wyzwaniem okazało się rozpalenie ognia bez użycia zapałek.
Zapraszamy do galerii.
8.02.2018r. klasa 7b była na wycieczce w Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcji: "Powstańczy dzień codzienny". Uczniowie zobaczyli oryginalne zdjęcia z powstania; dowiedzieli się m.in. z jakich produktów gotowano zupę, skąd powstańcy brali broń i jak funkcjonowała poczta. Zajęcia zakończyły się filmem w 3d "Miasto ruin. Przelot nad zburzoną Warszawą".
Zapraszamy do galerii.
19.12.2017r. klasa 7b integrowała się w Parku Rozrywki Stacji Grawitacji, m.in. w strefie Park Linowy i Park Trampolin. Dwie godziny świetnej zabawy - polecamy innym :)
Zapraszamy do galerii.
Koło biologiczne Młodzi Odkrywcy
W naszej szkole, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, powstało koło biologiczne Młodzi Odkrywcy.
Pasjonaci z klas siódmych szczególnie zainteresowani biologią i spragnieni dodatkowej wiedzy spotykają się na zajęciach laboratoryjnych w czwartki pod czujnym okiem p. Wioletty Bodeckiej.
Na zajęciach koła realizowane są zagadnienia poszerzające wiedzę biologiczną. Zajęcia mają na celu doskonalenie umiejętności badawczych. Na spotkaniach koła można poznać techniki mikroskopowania oraz planowania i wykonywania eksperymentów naukowych. Zajęcia rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywności, samodzielnego myślenia oraz naukowego podejścia do rozwiązywania problemów. Praca w zespołach uczy współodpowiedzialności za ostateczny wynik badań.
Uczestnicząc w zajęciach można nie tylko utrwalić wiedzę zdobytą na lekcjach biologii, ale również zdobyć wiadomości wykraczające poza wymagania programowe samodzielnie wykonując ciekawe doświadczenia biologiczne.
W pierwszym półroczu uczniowie mieli okazję:
Zapraszamy do galerii.
Szkolny konkurs KOMÓRKA 3D
Komórka to nie tylko telefon… ale to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna organizmów. Wiedzą to już uczniowie klas siódmych, którzy w ramach konkursu „Komórka 3D”, wykonali modele dowolnej komórki roślinnej, grzyba, zwierzęcej lub bakterii.
Do wykonania prac uczniowie wykorzystali przeróżne materiały i wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością. Wśród zgłoszonych do konkursu prac znalazły się między innymi modele „jadalne”, wypełnione po brzegi galaretką, gdzie owoce lub słodycze pełniły rolę organelli. Trwałe modele, wykonane ze styropianu, plasteliny i ciasta solnego.
Efekty ich prac można podziwiać w fotogalerii.