D Z I E Ń W Ł O S K I W 4B
13 marca br. odbyła się prezentacja efektów projektu DZIEŃ WŁOSKI organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Klasa 4b realizowała temat „Włochy kraj pizzy i makaronu”. W działania zaangażowana została cała klasa. Uczniowie przedstawili historię, rodzaje i ciekawostki dotyczące pizzy i makaronu. Zaprezentowali również fotorelacje ze swoich domów, w których przygotowywali pizzę pepperoni, pizzę prosciutto, lasagne, cannelloni i spaghetti. Udowodnili, że makaron możemy wykorzystywać nie tylko do celów kulinarnych, ale również do prac plastycznych. Zapoznali widownię z brzmieniem języka włoskiego, recytując tłumaczenie niektórych słówek. Na zakończenie zaprosili uczniów i nauczycieli do degustacji pizzerinek, które wcześniej samodzielnie wypiekali w swoich domach.
Zapraszam do galerii.
PRZYRODNICZY PROJEKT KLAS 4
W marcu miało miejsce podsumowanie projektu „Ptasia stołówka – dokarmiamy ptaki zimą”. Przyrodniczy projekt edukacyjny skierowany był do chętnych uczniów klas czwartych. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wykonali aż 17 karmników dla ptaków, które zostały powieszone na terenie szkoły. Chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w dokarmianiu ptaków. Efektem podsumowania projektu jest wystawa prac uczniów.
Zapraszamy do galerii.
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
11 marca 2019r. klasa 4b i 4c uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik.
Uczniowie rozwijali ciekawość i zainteresowania, poprzez samodzielne badanie istoty zjawisk przyrodniczych. Odwiedzili Planetarium, Teatr Robotyczny i Wystawy Czasowe.
Zapraszam do galerii.
PROJEKT „ZDROWIE NA TALERZU”
Uczennica klasy 4e - Hanna Dołęgowska, realizowała w okresie od grudnia 2018 r. do lutego 2019 r., edukacyjny projekt przyrodniczy pt. „Zdrowie na talerzu”. Dziewczynka wykazała się dużym zaangażowaniem i włożyła wiele wysiłku w realizację zadań. Wykonała „Piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej” – zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia, przygotowała prezentację multimedialną na temat dodatków do żywności, wnikliwie opracowała informacje na temat składników pokarmowych, jak również napisała artykuł pt.: „Co radzi dietetyk ?”, który ukaże się niebawem w gazetce szkolnej.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
LEKCJE PRZYRODY W TERENIE
Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach terenowych, podczas których wyznaczali kierunki geograficzne za pomocą kompasu. Umiejętnie wskazywali je w terenie i rysowali różę kierunków. Ćwiczyli również orientowanie planu za pomocą kompasu i obiektów w okolicy. Uczniowie wykonywali swoje zadania z wielkim zaangażowaniem. To była wspaniała zabawa!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć.
DZIELNICOWE DNI DOBREGO JEDZENIA
Uczniowie klasy 4b i 4c wykonali kolaż przedstawiający fotorelację potraw polskich w swoich domach pt.: „Tradycyjne Polskie z naszych domów”.
Tydzień Mózgu 2018
Podczas trwania Tygodnia Mózgu, w dniach od 12 do 16 marca, klasa 4a wykonywała plakaty pod tytułem "Mózg - centrum dowodzenia". Poznawaliśmy jak należy dbać o nasz mózg, jak jest on zbudowany oraz za co odpowiada lewa i prawa półkula mózgu.
Uważa się, że lewa półkula odpowiada za język, pisanie, liczenie, wnioskowanie, myślenie analityczne, a także za kontrolę prawej półkuli.
Prawa półkula odpowiedzialna jest za procesy wzrokowo- przestrzenne, skupienie uwagi, procesy poznawcze oraz w percepcję dźwięków muzyki. Jest odpowiedzialna za kreatywność, wyobraźnię, przestrzeń, intuicję oraz za kontrolę lewej półkuli.
XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”
W piątek 16 marca 2018 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu przy ul. Chopina 12/18 o godzinie 11.00. odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom oraz dyplomów uczniom wyróżnionym.
Naszą szkołę reprezentował KRZYSZTOF ŚWIĄTKIEWICZ z klasy IVc, który otrzymał 68,75pkt. (max. liczba punktów - 75pkt.) zostając LAUREATEM III miejsca.
Program Uroczystego Zakończenia:
1. Powitanie przez organizatorów Konkursu i Władze Wydziału.
2. Wykład pt. „Świat fraktali” (dr Anna Beata Kwiatkowska i prof. dr hab. Maciej M. Sysło).
3. Wręczenie nagród i dyplomów.
4. Wspólne zdjęcie, poczęstunek i zabawa z robotami – Hall Wydziału.
Zapraszamy do galerii.