Serdecznie dziękujemy za udział w ogólnopolskim konkursie „Lampion Nadziei”.
Wybór był bardzo trudny, ale udało się! Oto wyniki:
Kategoria klasy 5-8:
I miejsce:
Miłosz Ziętek klasa V
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Stołecznej
II miejsce:
Zuzanna Kozłowska klasa V
Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim
III miejsce:
Natalia Kazimierska klasa VI
Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Wierzbnie
Kategoria III-IV
I miejsce:
Hanna Skwierczyńska klasa III
Szkoła Podstawowa nr 52 nr 52 im. A. Dawidowskiego „Alka” w Warszawie
II miejsce:
Maria Buczkowska klasa IV
Szkoła Podstawowa nr 28 im. S. Żeromskiego w Warszawie
III miejsce:
Norbert Wójko klasa IV
Szkoła Podstawowa i. Kawalerów Uśmiechu w Stołecznej
Wyróżnienie:
Jagoda Klimczak
Szkoła Podstawowa nr 28 im. S. Żeromskiego w Warszawie
Zuzanna Sielicka
Szkoła Podstawowa nr 277 im. Elizy Orzeszkowej w Warszawie
Kategoria klasy 1-2
I miejsce:
Nataniel Kranc klasa II
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
II miejsce:
Dawid Wojtas klasa I (prosimy o przesłanie adresu szkoły )
III miejsce:
Julia Cegiełka klasa I
Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach
Wyróżnienia:
Kalina Gajewska klasa I
Szkoła Podstawowa im. K.Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Oliwia Klim klasa II
Szkoła Podstawowa nr 52 im. A. Dawidowskiego „Alka” Warszawa
Edyta Adamczyk klasa I
Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa i. Kawalerów Uśmiechu w Stołecznej
Gratulujemy zwycięzcom, nagrody wyślemy pocztą.
Koordynatorzy Anna Kowal i Anna Skurkiewicz
Informujemy, że w dn. 18 - 19 - 20 grudnia 2018r. ze względu na ogólnopolski próbny egzamin ósmoklasisty, zajęcia dla kl. 4 - 7 rozpoczynają się od 3. godz. lekcyjnej (i dalej wg normalnego planu).
W przypadku, gdy klasa wychodzi w tych dniach na zaplanowaną wycieczkę, uczniowie realizują zajęcia wg ogłoszenia Wychowawcy.
SZANOWNI RODZICE
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZAPISY
NA ZAJĘCIA KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNE (REEDUKACJA)
ŚRODA 19.12.2018 – GODZ. 16.00-18.00 SALA 81
Proszę o przyniesienie kopii opinii z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ucznia oraz planu lekcji. Pierwszeństwo w zapisach mają uczniowie zdiagnozowani w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
Zapraszam Renata Wołowiec – reedukator
W dniu 20.11.2018r. odbyło się w naszej szkole "Spotkanie z Mistrzem".
Gościem specjalnym był p. Piotr Gacek:
- były reprezentant Polski w piłce siatkowej,
- srebrny medalista Mistrzostw Świata (Japonia 2006),
- złoty medalista Mistrzostw Europy (Turcja 2009),
- jeden z najlepszych libero w naszym kraju,
- obecnie prezes stołecznego klubu Onico Warszawa.
Jak przystało na szkołę z tradycjami siatkarskimi, nasi uczniowie przywitali gościa gromkimi brawami i mieli wiele ciekawych pytań. Rozmowę prowadzili uczniowie klasy 8b: Marysia i Michał. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a autografom i zdjęciom z Mistrzem nie było końca. Po spotkaniu, mieliśmy okazję obejrzeć trening pod okiem byłego zawodnika klubów Onico Warszawa - p. Pawła Mikołajczaka z uczniami naszej szkoły.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.
Proszę, aby za Państwa pośrednictwem ulotki dotarły do wszystkich zainteresowanych uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów. Proszę również o zapoznanie rodziców tych uczniów zarówno z ulotką, jak i listem dotyczącym rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.
Do wiadomości dołączam również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
Jak co roku, finał Dzielnicowych Dni Dobrego Jedzenia odbył się w SP 285. Drużyna klasy 5b pod opieką pani Katarzyny Kutyk, zaprezentowała kuchnię małopolską.
Seredcznie dziękujemy za prezentację i przygotowanie stoiska paniom: Klaudii Stanecie, Beacie Stanecie oraz Katarzynie Świątkiewicz.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
DZIELNICOWE DNI DOBREGO JEDZENIA 2018
W dniu 8 listopada obchodzilismy w szkole "DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA I PICIA".
Zapraszamy do galerii zdjęć
W tym roku szkolnym z KUCHNI REGIONALNYCH nasza szkoła wylosowała: MAŁOPOLSKĘ.
Nasze działania w szkole to:
Zapraszamy do udziału w konkursie ogólnopolskim
„LAMPION NADZIEI”
– symbol pojednania, pokoju i ciepła rodzinnego.
Celem konkursu jest pobudzenie dziecięcej kreatywności i pomysłowości,
a także poznanie przez dzieci techniki budowy lampionu i jego wykorzystania.
REGULAMIN konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest świetlica przy Szkole Podstawowej nr 277 im. Elizy Orzeszkowej w Warszawie.
2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-8
3. Technika wykonania lampionu jest dowolna. Praca przestrzenna, nie większa niż 30 cm.
4. Praca powinna być wykonana samodzielnie.
Warunki uczestnictwa:
1.Uczestnicy mogą wykonać tylko jedną pracę przestrzenną.
2.Technika pracy dowolna. Wysokość max 30 cm.
3. Każda placówka może dostarczyć maksymalnie 6 prac z wszystkich kategorii.
4. Do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą autora. Telefon i adres szkoły oraz opiekuna. Do każdej pracy należy dołączyć zgodę na wykorzystywanie danych – w załączniku.
5. Pracę należy przesłać do dnia 12.12.2018 roku (prace, które dotrą po tym terminie nie będą brały udziału w konkursie)
6. Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni wg grup wiekowych:
*klasy 1-2
*klasy 3-4
*klasy 5-8
7. Wyniki konkursu podamy na stronie szkoły www.sp277.edupage.org do dnia 21.12.2018r, a nagrody zostaną wysłane pocztą.
7. Wszystkie lampiony przechodzą na własność organizatorów konkursu i będą przekazane dla osób chorych i samotnych.
8.Zgłoszenie prac jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich na rzecz organizatora.
9. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzców oraz przyznania i wysłania nagród.
10. Udział w konkursie jest równoczesny z wyrażeniem przez uczestnika i jego opiekunów zgody na przetwarzanie danych przez organizatora oraz publikacji na stronie internetowej szkoły (Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dn. 27.04.2016r w sprawie ochrony danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))
Koordynatorzy:
Anna Skurkiewicz
Anna Kowal
Pliki do pobrania:
Warszawa, 8 listopada 2018 roku
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,
w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.
Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie – ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.
Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.
Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.
Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.
Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Z wyrazami szacunku
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych
do Feryjnych Placówek Edukacyjnych „Zima w mieście”.
28 stycznia – 8 luty 2019 r.
Program „Zima w mieście”
będzie zorganizowany w następujących szkołach:
T Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Gościeradowska 18/20
T Szkoła Podstawowa nr 42, ul. Balkonowa 4
T Szkoła Podstawowa nr 58, ul. Mieszka I nr 7
T Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Radzymińska 227
T Szkoła Podstawowa nr 285, ul. Turmoncka 20
T Szkoła Podstawowa nr 298, ul. Krakusa 2
T Szkoła Podstawowa nr 377, ul. Trocka 4
T Szkoła Podstawowa nr 378, ul. Bartnicza 8
T Szkoła Podstawowa nr 380, ul. Krasiczyńska 4/6
Zasady postępowania rekrutacyjnego
do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” 2019
Wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” organizowany w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych (FPE) w roku szkolnym 2018/2019 jest prowadzony zgodnie z art. 92a – 92t ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r. poz. 1457 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. poz. 452).
Nabór dzieci i młodzieży do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” 2019 jest prowadzony na podstawie zarządzenia nr 924/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie Warszawskiego Programu Lato/Zima w Mieście oraz według zasad zapisanych poniżej uzgodnionych z koordynatorami Warszawskiego Programu „Lato/Zima w Mieście”, w tym koordynatorami operacyjnymi i dzielnicowymi.
- uczeń uczęszczający w trakcie roku szkolnego do szkoły będącej feryjną placówką edukacyjną,
- rodzeństwo,
- uczeń uczęszczający w trakcie roku szkolnego do szkoły na terenie dzielnicy;
Wyjaśniając:
- poprzez rodzeństwo należy rozumieć ucznia klas I – VIII szkoły podstawowej, oddziału gimnazjalnego lub
szkoły ponadpodstawowej, który ubiega się o przyjęcie do Feryjnej Placówki Edukacyjnej (szkoły) w tym
samym terminie.
- otrzymuje rodzic/opiekun prawny kandydata na adres mailowy podany w zgłoszeniu,
- można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem:
warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
- nie podał pełnych informacji w karcie kwalifikacyjnej,
- nie przestrzega regulaminu feryjnej placówki edukacyjnej.
Harmonogram zapisów do Programu „Zima w Mieście” 2019
Data |
Etap zapisów/czynności kandydata |
|
od |
do |
|
4 grudnia |
13 grudnia |
Rejestracja (logowanie się) w systemie kandydatów. |
2 stycznia |
Informacja o kandydatach zakwalifikowanych |
|
2 stycznia |
10 stycznia godzina 10.00 |
Pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej do każdej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany. |
3 stycznia godzina 10.00 |
10 stycznia godzina 12.00 |
Potwierdzanie woli uczestniczenia w Programie „Zima w Mieście” 2019, w każdej szkole podstawowej, do której kandydat został zakwalifikowany poprzez złożenie: |
11 stycznia |
Informacja o kandydatach, którzy potwierdzili wolę uczestniczenia. |
|
11 stycznia |
Aktualizacja wykazu wolnych miejsc. |
Rekrutacja uzupełaniająca:
- tylko do FPE dysponujących wolnymi miejscami,
- zgodnie z harmonogramem.
Harmonogram zapisów do Programu „Zima w Mieście” 2019
Data |
Etap zapisów/czynności kandydata |
|
od |
do |
|
14 stycznia godzina 8.00 |
16 stycznia godzina 11.00 |
Rejestracja (logowanie się) w systemie kandydatów |
18 stycznia |
Informacja o kandydatach zakwalifikowanych |
|
18 stycznia |
23 stycznia godzina 14.00 |
Pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej do każdej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany |
21 stycznia godzina 8.00 |
23 stycznia godzina 16.00 |
Potwierdzanie woli uczestniczenia w Programie „Zima w Mieście” 2019, w każdej szkole podstawowej, do której kandydat został zakwalifikowany poprzez złożenie: Potwierdzenie woli jest warunkiem uczestniczenia w Programie |
24 stycznia |
Informacja o kandydatach, którzy potwierdzili wolę uczestniczenia. |
|
25 stycznia |
Aktualizacja wykazu wolnych miejsc |
Rekrutacja na wolne miejsca:
- tylko do FPE dysponujących miejscami,
- trwają od 25 stycznia 2019 r. do czasu zakończenia Programu „Zima w Mieście” 2019, tj. do 8 lutego 2019 r.
Do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w Warszawie,
w wielkim plebiscycie „NAUCZYCIEL NA MEDAL”
organizowanym przez Polska The Times
nominację otrzymali:
Głosy można oddawać na stronie internetowej dziennika
Linki do stron:
https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1002289/?groupId=17781
https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1002297/?groupId=17971
Głosowanie rozpoczęło się w środę, 24 października. Tego dnia w serwisie polskatimes.pl ukażą się listy wszystkich nominowanych nauczycieli.
W poniedziałek, 5 listopada do całego nakładu "POLSKI Metropolii Warszawskiej" będzie dołączony specjalny dodatek, w którym będzie można zobaczyć wszystkich nominowanych do nagrody nauczycieli.
Pierwszy, dzielnicowy etap głosowania zakończy się w środę, 21 listopada o godz. 20:00.
Drugi etap, miejski finał plebiscytu rozpocznie się w piątek, 23 listopada.
Głosowanie będzie trwać do 29 listopada do godz. 20:00.
Nagrody zostaną wręczone wybranym nauczycielom podczas uroczystej gali, która odbędzie się w grudniu.
28 września 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Egzaminatorami była szóstka uczniów, która wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 600 osób w tym uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice. Komisja egzaminacyjna przyznała tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” 450 osobom.
Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia i dziękujemy Egzaminatorom J
Koordynatorzy akcji
Anna Kowal
Anna Skurkiewicz
Harmonogram zdjęć w dn. 5-9 listopada 2018r.
Nr lekcji |
poniedziałek |
wtorek |
środa |
czwartek |
piątek |
1. |
1b |
2c |
1d |
3d |
5d |
2. |
0c |
0a |
0b |
0d |
Jeżyki |
3. |
1c |
5b |
4f |
7b |
2d |
4. |
5a |
8c |
6c |
8d |
6d |
5. |
4e |
7c |
2b |
5c |
3a |
6. |
7a |
6b |
6a |
4d |
4c |
7. |
3b |
4a |
8a |
4b |
3c |
8. |
2a |
1a |
8b |
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
16 października 2018
Za nami kolejna próba pobicia ogólnopolskiego rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 85100 uczestników, czy w tym roku było nas więcej? Dowiemy się już niedługo, pewne jest, że naszą szkołę reprezentowała rekordowo liczna i sprawna 28-osobowa drużyna uczniów z klas ósmych pod opieką czworga nauczycieli.
Akcja bicia rekordu została zorganizowana na terenie dzielnicy Targówek, w Szkole Podstawowej nr 379 przy ul. Turmonckiej 2. Punktualnie o godz. 12.00 przystąpiliśmy z całą Polską do wykonywania na fantomach półgodzinnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Akcja organizowana jest co roku w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Jej celem jest popularyzacja idei niesienia pomocy oraz wiedzy i umiejętności w zakresie ratowania ludzkiego życia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy odwagi, dobrej współpracy i wzorowej umiejętności prowadzenia RKO.
Podczas imprezy nastąpiło również podsumowanie akcji „Przytul Misia”. Pluszowe misie zebrane w szkołach i przedszkolach w naszej dzielnicy zostały przekazane przedstawicielom wojewódzkiego pogotowia ratunkowego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - Wasze misie już niedługo rozpoczną pracę w warszawskich karetkach.
Zapraszamy do galerii zdjęć!
|
Stypendia m.st. Warszawy SAPERE AUSO
dla uzdolnionych uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub społeczne, odnotowane w roku szkolnym 2017/2018 przyznawane są na podstawie
uchwały nr LXXIV/2074/2018 Rady m.st. Warszawy z dnia 27 września 2018 r. w sprawie stypendiów m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów (Dz. Urz. Woj. Maz. poz. 9153). Wnioski złożone w 2018 roku na podstawie dotychczasowej uchwały, zostaną rozpatrzone zgodnie z przepisami ww. uchwały.
NABÓR WNIOSKÓW:
Termin składania wniosków został przedłużony do 10 października 2018r.
Miejsce: kancelaria Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy (ul. Górskiego 7; parter),
w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Wniosek o stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów”.
Liczy się data wpływu do siedziby biura.
Rozpatrzenie wniosków i wypłata stypendiów – IV kwartał 2018 r.
KTO MOŻE ZOSTAĆ STYPENDYSTĄ?
Stypendia mogą być przyznane uzdolnionym uczniom szkół publicznych i niepublicznych, których miejscem zamieszkania jest m.st. Warszawa, za wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub społeczne odnotowane w roku szkolnym 2017/2018 (szczegółowy wykaz kryteriów określa § 4 ww. uchwały).
Za osiągnięcia odnotowane w siódmych klasach szkół podstawowych - uzdolnionym uczniom uczęszczającym do ósmych klas szkół podstawowych.
Stypendia m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów pełnią szczególną, uzupełniającą państwowy system stypendialny, rolę samorządowego programu. Jego specyfiką jest fakt, że stypendia te kierowane są również do uzdolnionych uczniów, którzy nie osiągają wysokiej średniej ocen przedmiotowych, ale mają udokumentowane wybitne osiągnięcia w wybranej przez siebie dziedzinie. Uzyskanie tytułu laureata ogólnopolskiej olimpiady lub turnieju, kub konkursu ogłoszonego przez kuratora oświaty to jedne z kilku wskazanych, ale nie jedyne i obligatoryjne kryterium, którego spełnienie umożliwia ubieganie się o przyznanie stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO. Katalog kryteriów merytorycznych został tak skonstruowany, aby stypendystę m.st. Warszawy mogły wyróżniać również wybitne osiągnięcia twórcze lub społeczne.
MATERIAŁY POMOCNICZE, w tym formularz WNIOSKU dostępne są
w załącznikach.
W plikach do pobrania znajduje się także wzór zgody – prośba o dostarczenie oryginału razem z wnioskiem.
KONTAKT:
Operatorem stypendiów m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów jest Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.
Kontaktowy adres e-mail: stypendia@edu.um.warszawa.pl
Szanowni Rodzice!
Korzystamy tak jak w poprzednich latach z ubezpieczenia TUiR „WARTA” S.A.
W roku szkolnym 2018/2019 składka jednorazowa wynosi 40,00 zł na sumę ubezpieczenia 14.000,00 zł.
W przypadku rezygnacji z ubezpieczenia prosimy o taką informację ustną u wychowawcy klasy.
Składkę zbieramy u wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły.
Ostateczny termin wpłaty mija 25 października 2018 r.