Zarządzeniem Dyrektora szkoły w oparciu paragraf 10 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli,
Dyrektor zarządza od dn.13.06 do dn.18.06.2019r. skrócenie zajęć lekcyjnych w ten sposób, że lekcje będą trwały po 30 min.
PLAN B ( skrócone zajęcia)
Z dniem zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach rusza nabór wniosków do tegorocznej edycji stypendiów m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów, za wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub społeczne odnotowane w roku szkolnym 2018/2019.
Obowiązujący regulamin udzielania stypendiów m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów określa uchwała nr XIII/253/2019 Rady m.st. Warszawy z dnia 30 maja 2019 r. (Dz. Urz. Woj. Maz. poz. 6968).
Szczegółowe informacje, w tym:
dostępne są na stronie internetowej Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/stypendia/21669-zostan-stypendysta-mst-warszawy-sapere-auso
Uczniów kl. 1-7 zapraszamy na zakończenie roku szkolnego. Zbiórka pod wyznaczoną salą, pod opieką wychowawcy przechodzimy na boisko szkolne. Po zakończonej na boisku części oficjalnej, uczniowie udają się z nauczycielem do sali, gdzie będą wręczone świadectwa i nagrody.
Klasy 8 mają zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Urząd Dzielnicy Targówek zaprasza do udziału w zajęciach „Samoobrona dla kobiet”.
Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego 2019.
Zapraszamy również nawarsztaty z psychologiem pt. „Komunikacja z osobą agresywną”.
Zajęcia oraz warsztaty odbywać się będą w 4 lokalizacjach na Targówku:
Szkoła Podstawowa nr 298, ul. Krakusa 2
Zajęcia z samoobrony: 8, 15, 22, 29 czerwca 2019, godz. 08.00-10.00
Warsztaty z psychologiem: 8, 23 czerwca 2019, godz. 10.30-15.00
Szkoła Podstawowa nr 42, ul. Balkonowa 4
Zajęcia z samoobrony: 8, 15, 22, 29 czerwca 2019, godz. 11.00-13.00
Warsztaty z psychologiem: 9, 15 czerwca 2019, godz. 13.30-18.00
Szkoła Podstawowa nr 380, ul. Krasiczyńska 4/6
Zajęcia z samoobrony: 8, 15, 22, 29 czerwca 2019, godz. 13.30-15.30
Warsztaty z psychologiem: 16, 22 czerwca 2019, godz. 08.30-13.00
Szkoła Podstawowa nr 58, ul. Mieszka I 7
Zajęcia z samoobrony: 25, 27 czerwca oraz 2, 4 lipca 2019, godz. 19.00-21.00
Warsztaty z psychologiem: 29, 30 czerwca 2019, godz. 09.00-13.30
Wykład poprowadzi Robert Rutkowski - psychoterapeuta, pedagog i trener umiejętności psychologicznych. Codziennie pomaga wielu ludziom w walce z nałogami, depresją, nerwicą lękową i problemami życia codziennego. Prowadzi własny Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego w Warszawie, jest również wykładowcą akademickim. Autor bestsellerowych książek „Pułapki przyjemności” i „Oswoić narkomana” (napisanych w duecie z Ireną A. Stanisławską).
Biblioteka nie przyjmie podręczników w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia tzn.:
Podręczniki zniszczone należy odkupić.
Darmowe badania spirometryczne szkołach w klasach IV-VII w ramach projektu ZONE.
Targówek został wybrany jako dzielnica w ramach gmin kontrolnej dla badań spirometrycznych w projekcie pt. "Zintegrowany system wsparcia polityki i programów ograniczenia niskiej emisji – ZONE”. Jest on realizowany w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pn. GOSPOSTRATEG ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Konsorcjum projektu tworzy pięć instytucji: Lider projektu – Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy (IŁ – PiB), Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ – PiB), Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla (IChPW) i Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy (KAS).
Głównymi celami projektu są:
Współpraca ze szkołami w wybranych gminach na terenie Polski polega na organizacji i przeprowadzeniu badań spirometrycznych wśród dzieci w klasach IV-VII. Celem zadania uwzględniającego te badania jest uzyskanie danych do analiz epidemiologicznych dla oceny długotrwałych skutków wpływu zanieczyszczeń powietrza na układ oddechowy oraz zmiany sezonowej wyników spirometrii w grupie badanej. Obecnie prowadzona jest pierwsza tura badań, tj. w sezonie pozagrzewczym. Druga będzie przeprowadzona w sezonie grzewczym 2019/2020 i objęte zostaną nią te same dzieci, które wzięły udział w pierwszej turze. Organizatorem badań spirometrycznych jest Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy, a wykonawcą Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Jest to największe badanie tego typu w Polsce i jedno z największych w Europie. Wyniki badań pozwolą określić jak poprawa jakości powietrza poprawi zdrowie dzieci. Rodzice dzieci biorących udział w badaniach spirometrycznych w Targówku otrzymają informacje czy ich podopieczni są zdrowi czy wymagają dalszej diagnostyki i leczenia. Badania będą odbywały się w wytypowanych szkołach i będą poprzedzone wręczeniem dzieciom „Dzienniczka badań”. W jego skład będzie wchodziła zgoda rodzica na wykonanie badań oraz ankieta, która uzupełni dane na temat czynników zewnętrznych, jakie mogą negatywnie wpływać na zdrowie dzieci oraz uwarunkowań zdrowotnych. Dzienniczki należy wypełnić do 24.05.2019, start badań planowany jest na 27.05.2019. Z nadzieją liczmy na wsparcie naszych działań!
W tym roku już po raz 15. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:
– dobrze się uczą,
– osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1500 zł.
Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.
Kandydat, który chce otrzymać stypendium, musi wypełnić wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl. Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.
Rekrutacja dla uczniów rusza 21 czerwca i mija 31 lipca 2019 roku!
Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl/stypendia
Kontakt w sprawie stypendiów:
stypendia@centrumjp2.pl
tel. +48 22 826 42 22
Szanowni Rodzice dzieci klas "O",
Zarząd Transportu Miejskiego przygotował platformę umożliwiającą składanie wniosków o miejską Kartę Ucznia drogą elektroniczną. Prosimy, abyście Państwo złożyli wnioski elektronicznie do dnia 31.05.2019r.
Link dedykowany wyłącznie dla naszej placówki otrzymacie Państwo od wychowawców (będzie on wklejony do dzienniczków)
Nie należy udostępniać tego adresu rodzicom dzieci uczęszczającym do innej placówki!
Instrukcja składania wniosku:
Program stypendialny "Omnibus” na rok szkolny 2019/2020 będzie obejmował uczniów 4-tych, 5-tych i 6-tych klas szkół podstawowych z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Środki finansowe, którymi dysponujemy na wyżej wspomniany program planujemy przeznaczyć dla uczniów wyróżniającym się wysokimi ocenami i szerokimi zainteresowaniami poza programem szkolnym.
Szkoła może zaproponować kandydata do stypendium, ale raczej to rodzice lub opiekunowie powinni wystąpić w jego imieniu, wystawiając Wniosek o stypendium. W załączniku przesyłamy regulamin konkursu oraz listę niezbędnych dokumentów, które kandydaci powinni przesłać drogą mailową w plikach .pdf lub .jpg na adres: info@fundacjaomnibus.plJeśli kandydat nie może przesłać dokumentów w w/w formatach, oczekujemy, że kopie dokumentów zostaną potwierdzone przez administrację szkoły i przesłane pocztą na adres: Warszawa 28, ul. Obozowa 63/65, Skr. pocztowa 71.
Wniosek oraz regulamin konkursu są również do pobrania na naszej stronie www.fundacjaomnibus.pl., gdzie zamieszczamy również informacje o naszych stypendystach i wszelkich działaniach Fundacji.
Kandydaci powinni udokumentować osiągnięte wyniki, przesłać kopie dyplomów/wyróżnień/certyfikatów, przedstawić dokumenty określające sytuację finansową w rodzinie.
Wnioski należy przesyłać do 20 lipca 2019 r. czyli niezwłocznie po wystawieniu ocen w szkole.
23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
11 maja 2019 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie
STREFA ZDROWIA
W tej strefie można będzie sprawdzić, jak odkrycia naukowe zmieniają oblicze medycyny. Nowatorskie metody leczenia żylaków, cukrzycy, otyłości, nietrzymania moczu, przepukliny, dyskopatii - to tylko niektóre innowacje, które mają nam przedłużać życie i czynić je bardziej komfortowym. Na specjalnych symulatorach będzie można samodzielnie „przeprowadzić” operację np. implantacji zastawki aorty, stymulatora serca, stabilizatora kręgosłupa. Na najmłodszych medyków czeka Szpital Małego Misia, w którym dzieci zamienią się w transplantologów. W Strefie zdrowia poznamy zasady działania nowoczesnych protez rąk, nóg, wózków inwalidzkich i egzoszkieletów, a także zapoznamy się z zasadami profilaktyki najczęściej spotykanych chorób.
STREFA KULTOWYCH EKSPERYMENTÓW
Tu prezentowane będą najbardziej spektakularne i widowiskowe eksperymenty popularnonaukowe. Ciekły azot, suchy lód, mnóstwo piany, pary i kolorów. Będzie tu można wycisnąć prąd z ogórka, zagrać na laserowej harfie i zrobić slime’a. Będą barwne reakcje chemicznych, lewitująca kolej Maglev, magnetyczne działa i doświadczenia szpiegowsko – detektywistycznych. Będzie można zdjąć i zbadać odciski palców oraz napisać niewidzialny list atramentem sympatycznym. Sprawdzić wiedzę o anatomii, składając i rozkładając człowieka-układankę. Na stanowiskach pełnych silniczków, rurek strzykawek, przekładni, zębatek i innych akcesoriów inżynierskich samodzielnie zbudujemy maszyny i przetestujemy ich możliwości na torach przeszkód. Będzie też okazja, by stworzyć własnego robota kroczącego – z papieru i patyczków do szaszłyków.
STREFA RODZINY
To królestwo przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, na których czeka wiele aktywności rozbudzających ciekawość poznawczą. Najmłodsi wezmą udział w aktywnościach plastycznych i konstruktorskich, zasadzą własne drzewo i skorzystają z wypożyczalni gier planszowych i plenerowych. Spotkają dinozaury – duże, ale niezbyt straszne. Dzieci obejrzą prawdziwe zęby i pazury tych wymarłych drapieżników. Do badań i rekonstrukcji paleontologicznych wykorzystywane jest modelowanie 3D. Przy pomocy tej technologii będzie można stworzyć także wirtualny model samego siebie: wystarczy chwila cierpliwości, specjalistyczny sprzęt wykonujący 40 fotografii jednocześnie i program komputerowy. Najmłodszych interesuje zwykle praca strażaków - w Strefie Rodziny porozmawiają z nimi i zobaczą symulowany pożar. Dzieci poznają także bajkowe maszyny – maszynę do opowiadania historii, maszynę komplementów i dobrych słów, maszynkę do robienia tęczy i wykrywacz sympatii.
STREFA „ZRÓB TO SAM”
Tu można będzie samodzielne tworzyć i konstruować. Odwiedzający zabiorą ze sobą to, co stworzą, np. własnego robota R2D2 lub Galimoto – zabawkowy pojazd recyklingowy z Kenii. Będzie okazja do przetestowania elektronarzędzi, takich jak wyrzynarka, opalarka, wkrętarka czy wiertarka, narzędzia stolarskie, a także nowoczesnych akcesoriów majsterkowicza - plotera laserowego, plotera frezującego. Będzie można zobaczyć jak działa Hangprinter, czyli drukarka wielkoformatowa, która mierzy 2,5 m. Dzięki nietypowej konstrukcji może pracować w nieograniczonym polu roboczym – np. drukować meble w całości. Dzisiaj drukujemy już nie tylko przedmioty, ale także organy biologiczne i żywność. Z drukarek bardzo często korzystają także artyści oraz kreatorzy mody. Będzie można sprawdzić, co tworzą w ten sposób i przetestować swoje zdolności krawieckie. Na miłośnikach naprawdę dużych obiektów wrażenie zrobią organy z rur PVC - instrument wyjątkowy na skalę światową.
STREFA CYWILIZACJI
W tej strefie znajdą się stanowiska związane z historią, sztuką, językiem, komunikacją, naukami społecznymi. Będzie tu można m.in. samodzielnie zbadać wykopy archeologiczne, odnaleźć replikę zabytków, poznać narzędzia wykorzystywane do pracy terenowej. Na odtworzonej prasie drukarskiej wydrukować opisy XIX-wiecznych wynalazków i echnologii. Obejrzeć warsztat do drukowania… tkanin. W średniowiecznym domu zrobić pranie i ubić masło. Sprawdzić, do czego używano tary, kijanek i z czego robiło się proszek usuwający plamy. Samodzielnie zmielić zboże na replice żaren i poznać różne metody krzesania ognia. Czy dawne maszyny europejskie różniły się od japońskich? Przekonać się będzie można, wyplatając bransoletki KUMIHIMO i tradycyjne klapki ZŌRI, w których chodziła kiedyś cała Japonia. Będzie możliwość zagrania w gry z odległych zakątków świata – w indyjską Baggi-bagga, warcaby ze Sri Lanki, bitwę bączków oraz tu-ho.
STREFA GOŚCI ZAGRANICZNYCH
Tu wystawcami są goście Pikniku. Tu będzie można wyizolować DNA z owoców i warzyw, przygotować molekularną galaretkę, udającą kawior. Obejrzeć drzwi wyposażone w cztery zasuwy zamykane jednym mechanizmem, opisane przez XII-wiecznego inżyniera al-Dżazariego i pudełko zamykane na zamek szyfrowy, autorstwa tego uczonego. Będzie można stworzyć urządzenie nowoczesne – domowy projektor hologramów. Będzie można poznać małego robota pomagającego w akcjach ratowniczych, porozmawiać z iCubem – humanoidem, który rozpoznaje osoby i wykonuje proste polecenia, skonstruować i zaprogramować robota Otto.