Nawigacja

  • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

  • Zima w Mieście 2022

    Więcej informacji w zakładce Zima w Mieście 2022

  • Narodowy Program Czytelnictwa

  • Wszechnica Edukacyjna Targówek - wykład on-line

    Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt.

    „Zadania w kulturze uczenia się. Dobór zadań, a efektywność uczenia się”- 13 grudnia b.r. o godz. 18:00.

    Wykład poprowadzi dr Marzena Żylińska, która zajmuje się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji.

    Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli, tworzy materiały dydaktyczne, jest autorką licznych artykułów i dwóch książek: „Między podręcznikiem a internetem” i „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”.

    Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne, obecnie jest zaangażowana w tworzenie ruchu Budzących się szkół.

    Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas.

    „Alternatywą dla tradycyjnej kultury nauczania jest kultura uczenia się. Jej wprowadzenie od stuleci postulowali  reformatorzy edukacji. Bazuje ona na przekonaniu, że efektywna nauka wymaga aktywności uczącej się jednostki. Warunkiem jej wprowadzenia jest umiejętność doboru zadań, które są prawdziwymi ćwiczeniami i pozwalają na rozwój. Te zadania - ćwiczenia mają zupełnie inne funkcje niż zadania, które służą pomiarowi dydaktycznemu. Aby w szkole uczniowie mogli efektywnie się uczyć, nauczyciele muszą umieć odróżniać prawdziwe ćwiczenia, które pozwalają na rozwój od metodycznych chipsów, które jedynie zabierają czas”.

     dr Marzena Żylińska

     

    Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Microsoft Forms:

    https://forms.office.com/r/5JrvF25DCP

    ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 10 GRUDNIA

  • Nowy cykl wykładów w ramach Wszechnicy Edukacyjnej Targówek

    Szanowni Państwo,

    przekazujemy zaproszenie do udziału w nowym cyklu wykładów w ramach Wszechnicy Edukacyjnej pt. Ludzie miasta o osobach zasłużonych dla Warszawy  - szczegółowe informacje/materiały promocyjne na temat organizacji wykładu inaugurującego cykl znajdują się w załączniku - Wszechnica Edukacyjna - cykl Ludzie Miasta - Beata Michalec

  • Wszechnica Edukacyjna Targówek

    Wszechnica Edukacyjna Targówek

    Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Każdy z nas jest ratownikiem, czyli pierwsza pomoc emocjonalna w kryzysach psychicznych dzieci i młodzieży” -  29 listopada b.r. o godz. 18:00.

    Wykład poprowadzi Małgorzata Łuba  –  psycholog, trener, certyfikowany suicydolog.

    W ramach własnej działalności „To Be” oraz we współpracy m.in. z:

    ·        Centrum CBT,

    ·        Fundacją ETOH oraz

    ·        placówkami doskonalenia nauczycieli i

    ·        ośrodkami metodycznymi z całej Polski

    prowadzi szkolenia i konsultacje dla szkół, placówek oświatowych i różnych instytucji pomocowych oraz rodziców i opiekunów, jak wspierać młode osoby z problemami emocjonalnymi i psychicznymi (w szczególności z zachowaniami autodestrukcyjnymi i autoagresywnymi, objawami depresyjnymi i lękowymi).

    Jest zaangażowana w realizację programu kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego „Myślę Pozytywnie”, prowadzonego przez Instytut Edukacji Pozytywnej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

    Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i aktywnie wspiera kampanię społeczną „Życie warte jest rozmowy” (zwór.pl), której celem jest pomaganie osobom w kryzysie psychicznym i zapobieganie samobójstwom.

    Bierze udział w pracach Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie do spraw Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.

    Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej nt. interwencji w kryzysie samobójczym oraz w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie nt. psychologicznych podstaw zachowań samobójczych i postwencji.

    Jest współautorką poradnika „Interwencje po śmierci samobójczej – o znaczeniu i potrzebie działań postwencyjnych w szkole” oraz monografii „Interwencja kryzysowa. Pomoc w kryzysach sytuacyjnych”.  Publikuje artykuły w „Remedium”, „Świecie Problemów” oraz „Głosie Pedagogicznym”.

    Pierwsza pomoc emocjonalna jest odpowiednikiem pierwszej pomocy medycznej w sytuacji problemów emocjonalnych lub psychicznych. To prosta rozmowa i działania, które możemy podjąć w odpowiedzi na niepokojące, niepożądane, narastające zmiany w zachowaniu dzieci i nastolatków. Spotkanie będzie okazją do poznania kolejnych kroków, które ją tworzą, aby – w sytuacji potrzeby – móc wspierać i pomagać”.

    Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Microsoft Forms:

    https://forms.office.com/r/bQ8tEvKFN5

  • „Szkoła do hymnu” 2021 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

    Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Zamysłem akcji jest wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.
    W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

    Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-2021--zapraszamy-do-wspolnego-odspiewania-hymnu-narodowego

  • Telefon zaufania

  • Informacja dla Rodziców i Uczniów klas 4-8

    Szanowni Państwo,

    W związku z nasilonymi zachorowaniami na Covid 19 uczniów i nauczycieli oraz narastającym zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń, w porozumieniu z sanepidem, zajęcia stacjonarne we wszystkich klasach 4-8 zostają zawieszone od 02.11.2021 do 05.11.2021 i będą odbywały się w trybie zdalnym.

    Życzę zdrowia,

    Marta Politowicz

  • SQUID GAME TO NIE JEST FILM DLA DZIECI!

    SQUID GAME TO NIE JEST FILM DLA DZIECI!

     

    Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje o uważność i rozwagę.

    Więcej informacji w załadce ----> Zespół psychologiczno-pedagogiczny (AKTUALNOŚCI)

     

  • MIĘDZYDZIELNICOWA AKCJA „RATOWANIE ŁĄCZY”

    MIĘDZYDZIELNICOWA AKCJA „RATOWANIE ŁĄCZY”

    18 października 2021r. w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna „Ratowanie łączy”.

    Było to wspólne przedsięwzięcie młodzieży z dwóch skrajnych dzielnic Warszawy; Targówka i Ursusa. Uczniowie we wszystkich zgłoszonych szkołach wykonali w tym samym czasie
    20-minutowy masaż na fantomach medycznych.

    SP 277 była inicjatorem akcji, która podtrzymała wieloletnią tradycję naszej szkoły obchodzenia Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca w sposób aktywny i promujący ideę ratowania ludzkiego życia.

    Po obu stronach Wisły w projekcie wzięło udział 14 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, angażując w wykonanie pokazów pierwszej pomocy 130 uczniów.

    Organizatorami akcji „Ratowanie łączy” były:
    SP 277 im. Elizy Orzeszkowej (Targówek)
    SP 4 im. Władysława Broniewskiego (Ursus)

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych umiejętności ratowniczych.
    Filmik z przebiegu pokazu w naszej szkole już wkrótce!

     

     

     

  • Ogólnopolski projekt BohaterON

    Ogólnopolski projekt BohaterON

    W tym roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego projektu BohaterON - wyślij kartkę do Powstańca. Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o Powstaniu Warszawskim, obejrzeli m.in. zdjęcia, filmy i przygotowali tematyczne infografiki lub mapy myśli. Część klas już wykonała kartki. Zawierały one słowa podziękowania, wyrazu szacunku i podziwu za odwagę. I Ty możesz włączyć się do akcji! Wykonaj kartkę do 15.11.2021r. Wszystkie prace zostaną przekazane Bohaterom, którzy w roku 1944 walczyli o wyzwolenie Warszawy. Prace zbiera pani Małgorzata Niewińska. Prace uczniów można obejrzeć poniżej:

    BohaterOn - klasy 1 - 3

    BohaterOn - klasy 4 - 8

  • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  • Dzień Edukacji Narodowej

  • Informacja o szczepieniach dzieci powyżej 12 lat

    Szanowni Państwo,

    zachęcamy do zapoznania się z apelem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia skierowanym do uczniów i rodziców - zakładka o szczepieniach 

  • Gratulujemy!

    Mimo nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uzyskali certyfikaty w Ogólnopolskim programie Szkoła Demokracji dla młodzieży w wieku 12-19 lat.

    Celem projektu było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej. Projekt realizowany był przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie od IX 2020 r. do VI 2021 r. Po zakończeniu projektu SZKOŁA i uczniowie otrzymali certyfikat - szkołę reprezentowała grupa sześcioosobowa uczniów klas ósmych: Maria Duda-Rukat kl. VIIIa, Zuzanna Zięba kl. VIII a, Borys Bartosiak kl. VIII b, Urszula Sikorska VIII b, Janek Buczkowski kl. VIII d, Natalia Rogucka kl. VIIId - koordynatorem zespołu była pani Małgorzata Niewińska we współpracy z panią Klaudią Stanetą.

  • Podziękowanie dla Pani Dyrektor Marii Głowackiej

  • List pani Dyrektor Marii Głowackiej na pożegnanie

    Warszawa, 31.08.2021 r.

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

     

          Po 25 latach zarządzania naszą szkołą w związku z moim odejściem na emeryturę przekazuję swoje obowiązki Pani Marcie Politowicz, obecnemu wicedyrektorowi szkoły, która uzyskała akceptację Komisji Konkursowej wyłaniającej kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 277.

          Współpraca z zespołem nauczycieli i wicedyrektorami zaowocowała sukcesami dydaktycznymi.        W roku szkolnym 2020/2021 osiągnęliśmy III miejsce w Dzielnicy Targówek w państwowym egzaminie klas ósmych. Od lat znajdujemy się w czołówce szkół Targówka.

    Troska o dobry rozwój szkoły łączy wysiłki wszystkich społeczności.

         Życzę szkole i jej uczniom radosnych perspektyw i zaangażowania w jej dalszy rozwój w następnym 50-leciu.  

                                                                                                           Maria Głowacka

                                                                                                              Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 277

     

  • Szczepienia dzieci w wieku 12-18 lat

    Szczepienia dzieci w wieku 12-18 lat

     

    Prosimy o zapoznanie się z wiadomościami dotyczącymi szczepień dzieci w wieku 12-18 lat znajdującymi się w nowopowstałej zakładce Szczepienia dzieci w wieku 12-18 lat

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Oddziale Przedszkolnym

    Więcej informacji w zakładce ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 277 im. Elizy Orzeszkowej
    ul Suwalska 29
    03-252 Warszawa
  • 22 811-49-40

Galeria zdjęć